Kartki walentynkowe Życzenia walentynkowe

Anonimowa walentynka

Walentynki dzielą się na te, które są podpisane, oraz na anonimowe karteczki walentynkowe. Jaką dostać lepiej? I jakie zalety ma walentynka podpisana, a jakie anonimowa?

Walentynki dzielą się na te, które są podpisane, oraz na anonimowe karteczki walentynkowe. Jaką dostać lepiej? I jakie zalety ma walentynka podpisana, a jakie anonimowa? Kiedy ktoś się podpisuje, wiemy, od kogo pochodzi dana karteczka, chociaż nie zawsze.

Czasami ktoś dla zmylenia, czy dla żartu, pisze, że walentynka pochodzi od innej osoby. Takich rzeczy jednak robić nie wolno, ponieważ nie można wprowadzać w błąd drugiej osoby, a po drugie, nie wolno podpisywać się cudzym imieniem czy nazwiskiem, gdyby tak zrobił ktoś dorosły, zostały ukarany. Dzieci także nie powinny uczyć się się takich rzeczy, jakie są niedozwolone i które wprowadzają w błąd.

Jeśli dostajemy anonimową walentynkę, zastanawiamy się, kto ją wysłał. Czasami robimy nawet specjalne dochodzenie, i w drodze dedukcji i wykluczania staramy się za wszelką cenę ustalić, kto to zrobił. Takie działania jednak mogą nie przynieść żadnych rezultatów, a sami także możemy wprowadzić się w błąd, czyli pomylić się co do tego, kto w naszym mniemaniu wysłał walentynkę.

Anonimowa walentynka pozostanie jednak anonimową, ponieważ jeśli ktoś nie chciał podpisać się pod życzeniami czy pod wierszem, raczej wątpliwe jest, aby potem sam przyznał się do wysłania kartki.

Kartki walentynkowe to doskonała okazja do tego, aby wyrazić uczucia i aby dać komuś do zrozumienia, że ta osoba jest sympatią. W dodatku, walentynki, to także święto miłości dla nieśmiałych. Każdy, kto nie odważył się powiedzieć drugiej osobie, że ja lubi, teraz ma okazje to zrobić. I niezależnie od tego, czy podpisze się na walentynce czy wyśle kartkę anonimowo, to osoba, dla której jest kartka przeznaczona, będzie wiedziała, że ktoś pała do niej sympatią, ktoś ją lubi. W anonimowych walentynkach nie ma niczego złego. Zatem: do chłopaka, do dziewczynki, wysyłajcie walentynki.
mks

A to już wiesz?  składnik walentynkowego śniadania

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy