Kartki walentynkowe Walentynki Wiersze walentynkowe Życzenia walentynkowe

Jak napisać wiersz dla dziewczyny

Napisanie wiersza nie każdemu idzie, jak z płatka, nie każdy jest urodzonym poetą. Jak zatem napisać wiersz dla dziewczyny? Przecież to takie romantyczne. Warto spróbować,

Napisanie wiersza nie każdemu idzie, jak z płatka, nie każdy jest urodzonym poetą. Jak zatem napisać wiersz dla dziewczyny? Przecież to takie romantyczne. Warto spróbować, jeśli jednak nie idzie ci to zbyt dobrze, nie musisz wcale pisać wierszy.

Jeśli już konieczne chcesz napisać dziewczynie na walentynce wiersz, może zacytować kogoś, zacytować słowa, które Ci się podobają, i podpisać, czyje one są. Możesz za to dodać swój prywatny komentarz do tego wiersza, np. dopisać, że też tak uważasz, jak autor tego utworu, albo że jesteś pod wrażeniem tego wiersza. Dziewczyna, która dostanie taką walentynkę, na pewno to doceni.

Być może, dobrze idzie Ci pisanie prozą. Zatem, zamiast wiersza, możesz skomponować własny utwór, coś oryginalnego, co odda twoje uczucia czy co wyrazi twoje myśli.

Ważne jest to, że pamiętałeś o niej, i że wyraziłeś swoja sympatię do tej osoby. Niekoniecznie musi być to wyrażone wierszem. Wystarczą słowa, uśmiech, uścisk dłoni, cokolwiek, co sprawi, że ta druga osoba poczuje się wyjątkowo. Czasami najpiękniejszy wiersz, czy najładniejsze słowa nie wyrażają tego, co powinny, zwłaszcza, jeśli wypowiadane są w niewłaściwy sposób, wskazujący na to, że osoba wypowiadająca je ma zupełnie inne intencje i zmusza się do wypowiadania takich słów tylko dla własnych korzyści lub jest nieszczera. Warto więc wybrać taki wiersz, który będzie rzeczywiście oddawał to, co chcemy powiedzieć danej osobie lub co chcemy wyrazić.
mks

A to już wiesz?  Obchody święta zakochanych czyli walentynki od A do Z

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy