Relacje

O czym rozmawiać z dziewczyną

To pytanie spędza sen z powiek niektórym chłopakom. O czym z nią rozmawiać. Co do niej powiedzieć? Otóż, drodzy chłopcy, mali, duzi panowie: z dziewczyna

To pytanie spędza sen z powiek niektórym chłopakom. O czym z nią rozmawiać. Co do niej powiedzieć? Otóż, drodzy chłopcy, mali, duzi panowie: z dziewczyna czy kobietą, można, wbrew pozorom, porozmawiać o wszystkim. Jednak nie zawsze jest tak, że mądry i inteligentny chłopak potrafi porozmawiać z koleżanką w szkole. Bardzo chce z nią porozmawiać, jednak jest zbyt nieśmiały, aby zamienić chociaż jedno słowo.

Taka osoba musi ośmielić się, aby zacząć rozmawiać z dziewczyna, albo musi przeczekać ten czas, i być może za kilka lat inaczej spojrzy na to. Na pewno znajdzie się dziewczyna, z którą będzie można porozmawiać. Rozmowy trzeba uczyć się z każdym: zarówno z rówieśnikiem, jak i z dorosłym. Rozmowy uczymy się w domu. To główne miejsce,w którym ćwiczymy się w sztuce wypowiedzi. Takim miejscem jest także szkoła, i to nie tylko lekcja języka polskiego, ale przede wszystkim przerwy, podczas których rozmawiamy z innymi osobami.

Czas rozmów to także spotkania ze znajomymi. Dziwnie jest, kiedy spotka się kilka osób, i wszyscy milczą. Oczywiście, że milczenie jest na wagę złota, czasami. Jednak najczęściej wypada się odezwać do drugiego człowieka.

O czym rozmawiać z dziewczyną? Najlepiej o tym, o czym lubisz rozmawiać najbardziej i o czym masz jakieś pojęcie, wiedzę na dany temat. Oczywiście, jeśli jesteś bardzo ścisłym umysłem, nie uczysz się na pamięć wierszy i nie interpretujesz ich, to niekoniecznie możesz wzbudzić zainteresowanie drugiej osoby kwestiami matematycznymi rozpatrywanymi właśnie przez ciebie. Jednak nie zawsze wiesz,z kim rozmawiasz. Może okazać się, że dziewczyna, która Ci się podoba, też ma podobne zainteresowania – wtedy nie będzie kłopotów z podtrzymaniem rozmowy. Co zrobić, kiedy macie zupełnie inne sprawy? Można opowiedzieć o nich tej drugiej osobie, zainteresować ją tym, co robimy. To bardzo miłe, jeśli ktoś dzieci się z Tobą swoja wiedzą, spostrzeżeniami, uwagami.
mks

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy