Aktualności LIFESTYLE Styl życia

Zagraniczne akcenty na polskim ślubie

5 zwyczajów, które przywędrowały z innych

Data publikacji: 2017-10-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zagraniczne akcenty na polskim ślubie
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

5 zwyczajów, które przywędrowały z innych krajów.

Zagraniczne akcenty na polskim ślubie Styl życia, LIFESTYLE - 5 zwyczajów, które przywędrowały z innych krajów.

Tak, jak my stajemy się coraz bardziej mobilni, tak coraz swobodniej migrują charakterystyczne dla różnych krajów zwyczaje. W sferze związanej z organizacją przyjęć weselnych nowinki zaczerpnięte z innych części świata są mocno widoczne. Jakie tradycje zaadaptowaliśmy w Polsce?

KILKA DRUHEN

Coraz częściej pannie młodej towarzyszy kilka druhen, wszystkie ubrane w jednakowe sukienki, a pan młody ma więcej niż jednego drużbę. Takie rozwiązanie, zaczerpnięte z USA i krajów Europy Zachodniej, jest dość praktyczne, bo usprawnia koordynację działań podczas ślubu i wesela, ale też podnosi rangę całej uroczystości.

OKRĄGŁE STOŁY

Pary młode chętnie zamieniają długie, biesiadne stoły na okrągłe. ? Takie ułożenie nie tylko jest bardziej eleganckie, ale też stwarza dogodną atmosferę do rozmów wśród gości ? twierdzi Jakub Urbaniak, właściciel Rezydencji Miętowe Wzgórza, specjalizującej się w organizacji przyjęć weselnych na ponad dwieście osób.

ŚLUBY PLENEROWE

Romantyczna ceremonia ślubna w ogrodzie przystrojonym pięknymi kwiatami albo basen z krystalicznie czystą wodą i biała altana ? obraz znany z amerykańskich filmów coraz częściej staje się polską rzeczywistością. Jeśli decydujemy się na ślub plenerowy, warto wybrać obiekt, który w razie pogorszenia pogody jest w stanie szybko przygotować alternatywne, ale równie pięknie udekorowane miejsce na ceremonię.

PRZEMÓWIENIA

Spontaniczne wypowiedzi na wielu współczesnych przyjęciach wypierają przemówienia w angielskim stylu ? przemyślane i zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Drużba koncentruje się na sylwetce pana młodego, opisuje jego zalety (oraz wady) i opowiada anegdoty z jego życia. Wszystko utrzymane jest w humorystycznym tonie. Przemówienie ojca panny młodej jest natomiast dużo bardziej pompatyczne i wzruszające.

LEKKOŚĆ NA TALERZU

Bigos, flaki czy golonka przestały być obowiązkowymi punktami weselnego menu. Państwo młodzi chętnie decydują się na delikatniejszą kuchnię. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie tradycji z nowoczesnością. ? W Miętowych Wzgórzach opieramy się na tym, co dobrze znane, ale do każdej potrawy dodajemy świeżą nutkę, która odkrywa przed gośćmi zupełnie nowe smaki ? mówi Jakub Urbaniak. ? Na przykład barszcz czerwony serwujemy z malinami, a frytki zrobione są z batatów. ? Jeśli natomiast chodzi o trunki, na wzór krajów południowoeuropejskich coraz chętniej na weselnych stołach, zamiast mocnych alkoholi, stawiamy wino lub szampana.

W przebiegu przyjęć weselnych zmieniło się też to, że oczepiny coraz rzadziej przybierają formę krępujących zabaw. Zastąpiły je wesołe gry i zabawy, w których z chęcią biorą udział goście. Popularne stały się atrakcje wieczoru ? niespodzianki dla gości (ciężki dym, taniec ognia, a nawet występ gwiazdy). Jeśli natomiast pobierają się przedstawiciele innych narodowości, wtedy mix kultur staje się niemal oczywistością.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zagraniczne akcenty na polskim ślubie Styl życia, LIFESTYLE - 5 zwyczajów, które przywędrowały z innych krajów.
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy