Wiadomości branżowe

Małe wyrzeczenia, wielkie wrażenia – Skyscanner udowadnia, że podróże mogą być naprawdę tanie

Zorganizowany wyjazd zwykle kojarzy się z koniecznością wydania dużej sumy pieniędzy na wakacje. Nie jest to jednak konieczne – przy dobrej organizacji oraz odrobinie czasu poświęconego na poszukiwania, można wybrać się we wspaniałą podróż za niewielkie pieniądze. Jak udowadnia

Zorganizowany wyjazd zwykle kojarzy się z koniecznością wydania dużej sumy pieniędzy na wakacje. Nie jest to jednak konieczne – przy dobrej organizacji oraz odrobinie czasu poświęconego na poszukiwania, można wybrać się we wspaniałą podróż za niewielkie pieniądze. Jak udowadnia Skyscanner – najpopularniejsza w Europie wyszukiwarka podróży – często wystarczy zrezygnować z weekendowej imprezy, by znaleĹşć środki na bilety lotnicze do miejsca, które zapadnie w pamięć na całe życie.

Skyscanner przygotował zestawienie orientacyjnych cen lotów na najpopularniejszych kierunkach wybieranych przez Polaków[1] i przykładowych wydatków, z których rezygnacja pozwoli przeżyć niezapomnianą przygodę. Zestawienie zawierające dane dotyczące średnich cen towarów i usług oraz koszty wybranych połączeń ze strony Skyscanner pokazuje, że w cenie jednej weekendowej imprezy polecieć można do Londynu, a zamiast kupować nowy telewizor średniej wielkości czasem lepiej zainwestować we wspomnienia i zobaczyć Nowy Jork.

Małe wyrzeczenie

Średnia cena produktu

Wielkie wrażenie

Oferty znalezione przez Skyscanner

Para Butów

 170 zł

Bilety do Mediolanu

Od 166 do 245 zł

Impreza w klubie

Ok. 180 zł

Bilety do Londynu

Od 176 do 244 zł

Paliwo na tydzień

Ok. 100 zł

Bilety do Paryża

Od 175 do 462 zł

42-calowy telewizor

2255 zł

Bilety do Nowego Jorku

Od 1613 do 2098 zł

Kolacja – owoce morza

Ok. 300 zł

Bilety do Barcelony

Od 303 do 513 zł

To krótkie zestawienie obrazuje, że w dobie tanich lotów na podróż samolotem stać wielu Polaków. Rezygnacja z niektórych przyjemności, pozwala szybko zaoszczędzić kwoty potrzebne do zakupu biletu lotniczego w obie strony i to na najbardziej popularnych kierunkach. Jednak by podróżować tak tanio, trzeba również być gotowym na stosowanie żelaznych zasad taniego podróżowania:

  1. BądĹş elastyczny, co do kierunku i terminu – w większość miejsc najlepiej polecieć poza sezonem. Nie tylko pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na bilecie lotniczym, ale również cenach hoteli i lokalnych atrakcji.
  2. Czasem warto wylecieć z innego lotniska, niż to w miejscu zamieszkania i nie przejmować się za bardzo przesiadkami. Międzylądowanie to nic strasznego, zwłaszcza, jeśli ma się dość czasu na przesiadkę.
  3. Korzystaj z alertów cenowych – jeśli w danym momencie nie ma korzystnej oferty cenowej na lot w interesującym Cię kierunku nie rezygnuj, możliwe, że okazja pojawi się lada chwila – jeśli ceny ulegną zmianie, Skyscanner powiadomi Cię o tym mailem, natomiast aplikacja mobilna pozwoli śledzić je na bieżąco i skorzystać z okazji, nawet jeśli nie masz pod ręką komputera.

Magdalena Greloff, Marketing Manager w Skyscanner, podsumowała zestawienie w następujący sposób: – Samodzielnie zorganizowany wyjazd może być naprawdę tani i co ważne, dopasowany do naszych możliwości budżetowych, a nie odwrotnie. Narzędzia takie jak wyszukiwarka podróży Skyscanner niezwykle ułatwiają zaplanowanie takiej podróży od znalezienia lotu po nocleg i wypożyczenie samochodu na miejscu. Oferowana przez nas opcja “szukaj wszędzie”, pozwala na wyświetlenie listy wszystkich miejsc, do których możemy się wybrać w danym czasie, uszeregowanych według najniższej ceny. Dzięki temu możemy dobrać kierunek podróży do naszych możliwości finansowych. Często ludzie nawet nie wiedzą, że stać ich na podróż do niezwykle interesujących krajów i miast.

 

[1]Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów przez Polaków na stronie www.skyscanner.pl w 2013 r.: 1. Londyn, 2. Paryż, 3. Bangkok, 4. Rzym, 5. Nowy Jork, 6. Barcelona, 7. Lizbona, 8. Mediolan, 9. Warszawa, 10. Stambuł.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Skyscanner. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Pracujesz w upale? Masz swoje prawa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy