Aktualności LIFESTYLE Styl życia

Wolontariat uczy wrażliwości

Dzięki organizowanym dwa razy w roku akcjom pod hasłem ?Czas Pomagania?, pracownicy DB Schenekr wspierają lokalne

Data publikacji: 2018-09-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wolontariat uczy wrażliwości
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Dzięki organizowanym dwa razy w roku akcjom pod hasłem ?Czas Pomagania?, pracownicy DB Schenekr wspierają lokalne społeczności.

Wolontariat uczy wrażliwości Styl życia, LIFESTYLE - Dzięki organizowanym dwa razy w roku akcjom pod hasłem ?Czas Pomagania?, pracownicy DB Schenekr wspierają lokalne społeczności.

Dzięki organizowanym dwa razy w roku akcjom pod hasłem ?Czas Pomagania?, pracownicy DB Schenekr wspierają lokalne społeczności. Jak sami przyznają, angażowanie się w wolontariat pracowniczy uczy współdziałania i otwartości na drugiego człowieka.

– Od ponad 8 lat włączam się w realizację projektów Czasu Pomagania ? wyjaśnia Izabela Bednarek, wolontariuszka z łódzkiego oddziału DB Schenker i dodaje ? Chętnie uczestniczę w akcjach, które przygotowujemy dla domów dziecka. Zależy mi, by wspierać te miejsca nie tylko finansowo, ale przede wszystkim choć chwilę spędzić z podopiecznymi, porozmawiać, pobawić się. Te wizyty nie należą jednak do łatwych. Dzieci bardzo szybko mówią do wolontariuszy ?wujku?, ?ciociu?, ale najtrudniejsze momenty są wtedy, gdy mówią ?mamo?. To, że ktoś chce spędzić z nimi czas, poświęca im uwagę, sprawia im wiele radości. Gdy widzę szerokie uśmiechy na ich twarzach, wiem, że działania, które podejmujemy, przynoszą wiele dobra.

Pracownicy DB Schenker od 10 lat zmianiają wolontariacki krajobraz swoich okolic. W tym czasie zrealizowali poand 500 projektów. Wiosną angażują się w ?Zielony czas pomagania?. Działają na rzecz ochrony środowiska, poprawy bezpieczeństwa i budują relacje z lokalnymi społecznościami. Natomiast zimą włączają się w ?Świąteczny czas pomagania?. Do projektów zapraszani są klienci i dostawcy.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wolontariat uczy wrażliwości Styl życia, LIFESTYLE - Dzięki organizowanym dwa razy w roku akcjom pod hasłem ?Czas Pomagania?, pracownicy DB Schenekr wspierają lokalne społeczności.
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

A to już wiesz?  Warszawa na lato. 5 sposobów na wakacje w mieście

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy