Pocałunek murzyna

Jakie ciasto zrobić na walentynki dla swojego ukochanego? Może właśnie pocałunek murzyna? Jak przygotować to ciasto? Upewnij się najpierw, czy masz w domu wszystkie potrzebne

Jakie ciasto zrobić na walentynki dla swojego ukochanego? Może właśnie pocałunek murzyna?

Jak przygotować to ciasto? Upewnij się najpierw, czy masz w domu wszystkie potrzebne składniki, a jeśli nie, zdążysz jeszcze coś dokupić.

Składniki:

Ciasto: po szklance mąki, cukru i śmietany, jajo, łyżeczka sody, łyżka octu, 3 łyżki maku, 2 łyżki kakao, rodzynki, migdały, figi, orzechy, skórka otarta z pomarańczy.

Krem: 3 jaja, szklanka cukru, kostka masła, 1,5 łyżki mąki, szklanka mleka

ciasto-orzechowe-500.jpg

Sposób przyrządzania

Utrzeć jajo z cukrem, dodać śmietanę, mąkę wymieszaną z sodą, ocet i wyrobić ciasto. Podzielić je na trzy części: do pierwszej włożyć sparzony i utarty mak, do drugiej kakao, a do trzeciej drobno posiekane bakalie. Upiec osobno trzy placki. Utrzeć jaja i cukier przeznaczony na krem, wsypać mąkę, starannie wymieszać. Zagotować mleko. Do gotowej masy cienką strużką wlewać gorące mleko, ciągle mieszając. Osobno ucierać masło, dodając po trochu zimną masę. Ostudzone placki przełożyć kremem. Wierzch ciasta można polać polewą.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy