Wiadomości branżowe

Nie czekaj, zaszczep się przeciw grypie

Grypa jest często mylona z przeziębieniem. Jej lekceważenie może powodować poważne powikłania. Dlatego warto zaszczepić się już dziś.Najskuteczniejsza profilaktyka to zaszczepienie się przed sezonem grypowym. Preparat może przyjąć każdy, kto ukończył 6 miesięcy. Osoba do 9. roku życia, która jest szczepiona po raz pierwszy, przyjmuje 2 dawki, następnym

Grypa jest często mylona z przeziębieniem. Jej lekceważenie może powodować poważne powikłania. Dlatego warto zaszczepić się już dziś.

Najskuteczniejsza profilaktyka to zaszczepienie się przed sezonem grypowym. Preparat może przyjąć każdy, kto ukończył 6 miesięcy. Osoba do 9. roku życia, która jest szczepiona po raz pierwszy, przyjmuje 2  dawki, następnym razem jest to już dawka pojedyncza. Szczepionki nie są drogie, natomiast bardzo skuteczne i – co najważniejsze – ograniczają epidemię.

Grypę od zwykłego przeziębienia odróżnia intensywność objawów, czyli kaszlu, kataru i gorączki. Dodatkowo przy chorobie występują bóle kostno-mięśniowe. Osoba z objawami powinna natychmiast zgłosić się do lekarza w celu rozpoznania choroby. “Ważne jest dokładne przebadanie płuc” – mówi serwisowi infoWire.pl dr Katarzyna Raczek-Pakuła z centrum medycznego Babka Medica. Chory na grypę powinien iść na zwolnienie.

Przebywając z osobą chorą, musimy zachować ostrożność. Częste mycie dłoni, izolowanie się, niezapraszanie gości – to podstawa. Z kolei chory powinien używać jednorazowych chusteczek higienicznych i maseczki na twarz, jak również – notorycznie myć dłonie. Ponadto zaleca się odpoczynek, picie płynów w dużych ilościach oraz przyjmowanie leków przeciwgrypowych, tj. preparatów paracetamolu i ibuprofenu.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wyniki raportu GfK Global Physical Health 2015

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy