Aktualności LIFESTYLE Styl życia

Miłość- na lato czy na lata?

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie marki wina Oak View, ponad połowa ankietowanych Polaków deklaruje, że przeżyła wakacyjną miłość. Weźmy pod lupę miłosne uniesienia Polaków w tym wyjątkowym czasie w ciągu

Data publikacji: 2018-08-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Miłość- na lato czy na lata?
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie marki wina Oak View, ponad połowa ankietowanych Polaków deklaruje, że przeżyła wakacyjną miłość. Weźmy pod lupę miłosne uniesienia Polaków w tym wyjątkowym czasie w ciągu roku.

Miłość- na lato czy na lata? Styl życia, LIFESTYLE - Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie marki wina Oak View, ponad połowa ankietowanych Polaków deklaruje, że przeżyła wakacyjną miłość. Weźmy pod lupę miłosne uniesienia Polaków w tym wyjątkowym czasie w ciągu roku.

Piękna pogoda, czas relaksu i odprężenia oraz mnóstwo nowych znajomości. To tylko kilka z wielu zalet wakacji. Letnie słońce rozgrzewa jednak nie tylko ciała, ale także serca. Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie marki wina Oak View, ponad połowa ankietowanych Polaków deklaruje, że przeżyła wakacyjną miłość. Weźmy pod lupę miłosne uniesienia Polaków w tym wyjątkowym czasie w ciągu roku.

Czy letnie znajomości zawsze kończą się po pamiętnych wakacjach, czy może jednak bywa to coś więcej niż tylko przelotny romans? Z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Oak View wynika, że aż 68% takich relacji nie jest w stanie przetrwać nawet do jesieni. Najdłuższe relacje z poznanymi na wakacjach partnerami tworzą osoby w przedziale wiekowym od 31 do 40 roku życia. Okazuje się, że miejsce zamieszkania też ma znaczenie! Mieszkańcy Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina i okolic najczęściej ulegają letnim zauroczeniom.  Co zaskakuje? Na pewno fakt, że prawie taka sama liczba kobiet i mężczyzn deklaruje, że w ich życiu przytrafiły się wakacyjne związki, a to aż 40% mężczyzn w wieku 18-30 lat twierdzi, że przetrwały one próbę czasu. Trudno uwierzyć, że młodzi mężczyźni traktują letnie znajomości tak poważnie.

Na miłość nigdy nie jest za późno, aczkolwiek badania mówią, że to młodzi ludzie dużo częściej przeżywają wakacyjne przygody. Łącznie aż 96% badanych zostało ugodzonych strzałą Amora w wieku od 10 do 30 lat. Okres buntu i fascynacji otaczającym światem sprzyja rozbudzaniu silnych emocji. Tak jak w przypadku nastoletnich bohaterów kultowego filmu ?Dirty Dancing?, w którym uczucie wzięło górę nad różnicami dzielącymi światy głównych bohaterów. Romantyczność jednak rozumiana jest na różne sposoby przez badanych. Dla jednych będzie to kolacja w ekskluzywnej restauracji przy świecach i kieliszku czerwonego wytrawnego wina? A innym z magicznymi chwilami kojarzyć się będzie wschód słońca na plaży przy białym półsłodkim winie Oak View wypitym prosto z butelki. 

Letnie romanse nieczęsto przeradzają się w poważna relację. W większości przypadków po wakacjach uczucie gaśnie. W chwili refleksji mogą przywodzić na twarz uśmiech, a opowiedziane podczas rozmów z przyjaciółmi mogą stać się zabawną anegdotką. 
 

Badanie zlecone przez markę Oak view (renomowanego dystrybutora win kalifornijskich), przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku na próbie reprezentatywnej 1000 osób przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.

O marce Oak View:
Kalifornia pozostaje jednym z największych producentów wina na świecie i bardzo popularnym miejscem dla enoturystów. Nieustannie smagane dotykiem słonecznych promieni, słynące z idealnego mikroklimatu i warunków do uprawy kalifornijskie winnice, przyniosły owoce w postaci gamy produktów Oak View. Białe, różowe, czerwone, półsłodkie i półwytrawne ? wszystkie gatunki wytworzono z niezmiennie największą starannością, dbając o zachowanie owocowej i zrównoważonej kompozycji smakowej oraz zachowując delikatny i gładki charakter.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Miłość- na lato czy na lata? Styl życia, LIFESTYLE - Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie marki wina Oak View, ponad połowa ankietowanych Polaków deklaruje, że przeżyła wakacyjną miłość. Weźmy pod lupę miłosne uniesienia Polaków w tym wyjątkowym czasie w ciągu roku.
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy